Genel

Aikido Eğitimine Nasıl Başlarım?

By 27 Temmuz 2018 No Comments

Kendinizi Savunmak için Aikido İyi Bir Seçim Olabilir mi?

Aikido kendini savunma için çok etkili bir savaş sanatıdır, sadece bize çeşitli saldırılara karşı nasıl savunma yapılacağını öğrettiği için değil, aynı zamanda zihnimizi ve fiziksel durumumuzu da eğitmektedir. Geliştirilmiş duruş ve nefes alma, bedenlerimize daha iyi uyum sağlamanıza yardımcı olur; Olumlu bir ruh hali, dünyada nasıl hareket ettiğimizi ve başkaları tarafından nasıl algılandığımızı etkiler. Fiziksel merkez ve zihinsel sakinliği sürdürme becerisi stresli durumlarla karşılaşmamıza veya çeşitli durumlarda çatışmayı çözmemize yardımcı olur – dojoda, sokakta, okulda, iş toplantısında veya evde. Çoğu savaş sanatı denge, zamanlama ve tepki gibi fiziksel şeyleri geliştirmemize yardımcı olabilir. Tekrarlanan eğitimin amaçlarından biri, bu şeyleri bilinçli işlemden otomatik refleks haline getirmektir. Aikido ayrıca ruhumuzu, esenliği, farkındalığı ve merhamet duygusunu geliştirmemize yardımcı olur. Aikido eğitimine çok yönlü yaklaşım, bizi daha güçlü ve daha eksiksiz insanlara dönüştürür, olumsuz durumlara karşı daha iyi yayılabilir veya savunabilir.

Aikido Eğitimine Nasıl Başlarım?

Aikido’da eğitime başlamak için, size yakın bir dojo bulmanız gerekecektir. Dojo lokasyonundaki bilgi kaynakları arasında internet, telefon şirketi sarı sayfaları, sokak işaretleri ve Aikido ile ilgili dergilerde yer almaktadır. Öncelikle okulun, öğretmenin, öğrencilerin, enerjinin ve eğitimin neye benzediğini görmek için, düşündüğünüz herhangi bir okulu ziyaret etmelisiniz. Gözlemcilerin izin vermediği veya size hoş gelmeyen ya da rahatlık hissi veren okullardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bir okulun enerjisi veya “titreşimi” nin üyelerinden geldiğini ve bunların çalışacağınız ve yakından eğitim yapacağınız insanlar olduğunu unutmayın. Buna göre seçimizi yapın! Okul ayrıca ulusal bir kuruluş tarafından akredite edilmeli ve eğitmenler yasal sertifikalara sahip olmalıdır. Dojo’nun tanıtım veya deneme üyeliği sunup sunmadığını sorun. Bazıları giriş seviyesi sınıfları veya altı ila sekiz haftalık oturumları “Aikido’ya Giriş” olarak sunuyor.

Bir dojo bulduğunuzda ve antrenman yapmak ya da eğitime devam etmek istediğinize karar verdikten sonra, haftada en az iki kez derslere katılmaya çalışmalısınız. Haftada iki basit bir giriş için iyidir, ancak materyalleri öğrenmek ve elde tutmak için, programınıza ve dışarıdaki taahhütlerinize izin verdiğinden, derslere daha sık katılmak daha iyidir.

Leave a Reply