Kurumsal Eğitimler

Aikido geleneksel Japon savaş sanatları içerisinde çıkış felsefesini en çok korumuş disiplin olarak dünyanın dört bir yanında çalışılmayı sürdürüyor.

 
 
 
1
1

Kurumsal Eğitimler

Aikido geleneksel Japon savaş sanatları içerisinde çıkış felsefesini en çok korumuş disiplin olarak dünyanın dört bir yanında çalışılmayı sürdürüyor.

Birçok insan Aikido ile hem fiziksel olarak gelişirken bir yandan da bu çalışmalar sayesinde zihinsel ve ruhsal yönlerini keşfetme ve geliştirme imkanı buluyor. Aikido bizlere sadece gerektiğinde kendimizi korumamızı sağlayacak teknikleri öğretmekle kalmıyor; iyi bir insan olma yolunda kendimiz ve çevremizle uyumlu, dengeli ve sağlıklı ilişkiler kurmanın yollarını da gösteriyor.

Çatışmanın ve stresin yaşamımızın her alanında farklı şekillerde kendini gösterdiğini düşünürsek, hayatlarımızın önemli bir bölümünü harcadığımız kurumsal hayatlarımızda da Aikido’yu ve onun prensiplerini kullanabilir ve kendimiz için daha rahat ve başarılı bir dönemi başlatabiliriz.

Çatışma denilince aklımıza genelde fiziksel bir çatışma geliyor. Televizyonda gördüğümüz o kavgalar ya da bir kap kaç anı ile ilgili görüntüler canlanıyor zihinlerde. Aslında çatışma çok daha geniş bir kapsama alanına sahip. Üstelik günlük hayatımızda sandığımızdan çok daha fazla çatışmaya girdiğimizin çoğu zaman farkında bile değiliz.

Gelişen teknolojik imkanlar ve iletişim olanakları bizleri farkında olmadan daha çok çatışma riski bulunan bir yaşama doğru yönlendiriyor. Bu çerçevede iş yaşantımız içerisinde karşılaştığımız çatışmaları akılcı ve daha az enerji harcayarak sonlandırabilmek büyük önem taşıyor.

Bu noktada Aikido’nun temel prensiplerini günlük hayatımızda nerelerde kullanabiliriz?

İş yaşamındaki yoğun rekabet ortamında samurayların geçmişte savaş alanında kullandığı yöntemler bize ne gibi avantajlar sağlar?

“Savaşmadan kazanmak” nedir?

Aikido’nun “karşındakinin gücünü kullanmak” düşüncesiyle anlatmak istediği nedir?

Birden fazla sorunla başa çıkma konusunda Aikido bize ne gibi yetenekler kazandırabilir?

İş yaşamı ve Aikido’nun kesiştiği bu ve bir çok benzer noktadan hareketle hazırladığımız eğitim programlarıyla hem teorik eğitimler hem de pratik uygulamalarla tasarlanmış eğitim programlarımızla iş dünyasının köklü kurumlarına eğitim programları uyguluyoruz.

Aikido ile fiziksel ve zihisel farkındalığı yüksek çalışanlardan oluşan kurumların çağımızın rekabetçi ortamında bir adım öne geçeceklerine inanıyoruz.

Kurumsal Referanslarımız