Genel

Siyah Kemer 5. Dan (Godan) : Japonya, Tokyo 2020

By 20 Ocak 2020 No Comments

Bugün benim aikido yolculuğumda çok önemli bir gün. Aikido’da 20. yılımı kutladığım bu yıl hocam Christian Tissier shihanın onayıyla ve teklifiyle Aikikai tarafından 5. Dan derecesine terfi ettirildim. Bu yolculukta bana her zaman rehberlik eden hocam Christian Tissier’e, onunla tanışmama vesile olan Turgay Altınok’a, desteğini eksik etmeyen Arif Mardin’e ve tüm öğrencilerime teşekkürü borç biliyorum. Birlikte ter döktüğüm bugün hayatta olmayan Pascal Norbelly sensei başta olmak üzere tüm usta aikidoculardan çok şey öğrendim. Hepsinin bende emeği büyük.

Şimdi bana teslim edilen bu sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmam gerektiğinin farkındayım. Heyecanlı, mutlu ve aikido’ya başladığım günden daha motiveyim. Bu heyecan ve motivasyonla “Aikido’ya devam…”

Sevgilerimle…
Atakan Utku

Today is a significant day in my Aikido journey. As I am celebrating the 20th year on this path, I have been promoted to 5th Dan with the permission and approval of my sensei Christian Tissier Shihan. I would like to send my gratitude to Christian Tissier for his guidance, Turgay Altınok for introducing me to my sensei, Arif Mardin for his everlasting support and to all of my students on this path. I have learned a lot from all the worthy practitioners including Pascal Norbelly sensei who is no longer with us. I owe this to every single one of you.
Now I am even more aware of the responsibilities of this promotion has brought up on me. I am even more excited and willing to work much harder than the day I started practicing. With this excitement and motivation;
Keep on practicing….

Best regards,
Atakan Utku