Christian Tissier Shihan

Aikido

Christian Tissier Shihan (7.Dan Aikikai), dünyanın en önemli aikido ustalarından biridir. Dünya üzerinde birçok farklı ülkede binlerce takipçisi bulunan Tissier Shihan, etkili, uygulanabilir ve anlaşılır aikido tarzıyla tüm dünyadan aikidocuların ilgi odağı haline gelmiştir.
Çok genç yaşta Japonya’ya gidip aikido eğitimini Aikidonun merkezi Tokyo’daki Hombu Dojo’da sürdüren Tissier, yeteneği ile ve çalışkanlığıyla aikidonun efsane isimlerinden Yamaguchi Sensei’nin en yakın öğrencisi olmuştur. Japonya’da edindiği bilgi ve tecrübeyi Fransa’ya döndüğünde kurduğu “Cercle Tissier” organizasyonu ile Fransız aikidocularla paylaşan Christian Tissier Shihan; bugün dünyanın birçok farklı ülkesinde seminerler vermekte ve adını Aikido dünyasının efsaneleri arasına yazdırmış durumdadır.
Tissier Shihan’nın aikido çizgisinde  çalışmalarını sürdüren grubumuz  tam on yıldır Türkiye’de Tissier shihanın Aikido anlayışını temsil etmektedir. Atakan Utku’nun davetlisi olarak seminer vermek için düzenli aralıklarla Türkiye’ye de gelen Shihan’nın seminerlerine yerli ve yabancı bir çok aikidocu katılıyor.
Atakan Utku Sensei de her yıl düzenli olarak Tissier Shihan ile çalışmak üzere farklı ülkelerde düzenlenen seminerlere katılmakta ve yine onun Paris’teki dojosunda eğitimine ve çalışmalarına devam etmektedir..
[vc_empty_space height=”40px”]
[vc_btn title=”BİZE ULAŞIN” style=”outline” color=”white” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-envelope-o” link=”url:%2Fbize-ulasin||” add_icon=”true”]